چرا افزایش تعداد دانشجویان بر اقتصاد کشور تاثیری نداشته است؟/باید آموزش را با اقتصاد مرتبط کنیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این که در حال حاضر تعداد دانشجویان ما در داخل کشور به 4 میلیون و 700 هزار نفر می‌رسد، گفت: نکته مهمی که در خصوص افزایش تعداد دانشجویان در ایران وجود دارد، این است که چرا این افزایش در اقتصاد ما تاثیری نداشته و در زندگی مردم حس نمی‌شود، در تمام دنیا این افزایش در اقتصاد تاثیر دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سورنا ستاری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که امروز دوشنبه (16 بهمن) در استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما پتانسیل بالایی در حوزه دانش‌بنیان دارد ولی مشکلات زیادی در فضای کسب و کار هست که بیشتر به خاطر نوع اقتصاد و نفوذ فرهنگ و پول نفت است.

ستاری ادامه داد: ابتدای انقلاب تعداد دانشجویان ما در داخل به 170 هزار نفر می‌رسید، همزمان در خارج از کشور نیز 100 هزار دانشجو ایرانی مشغول به تحصیل بودند که 57 هزار نفر از این دانشجویان در آمریکا تحصیل می‌کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد دانشجویان ما در داخل کشور به 4 میلیون و 700 هزار نفر می‌رسدو 48 هزار دانشجو نیز در خارج تحصیل می‌کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: از 48 هزار دانشجوی ایرانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند 10 هزار و 500 نفر در آمریکا حضور دارند که ایران از نظر تعداد دانشجویان در آمریکا سیزدهمین کشور دنیاست.

ستاری خاطرنشان کرد: نکته مهمی که در خصوص افزایش تعداد دانشجویان در ایران وجود دارد، این است که چرا این افزایش در اقتصاد ما تاثیری نداشته و در زندگی مردم حس نمی‌شود، در تمام دنیا این افزایش در اقتصاد تاثیر دارد.

منبع | اخبار دانشگاهی